Uczennica klasy II OSM I st. - Kinga Rugiełło - w bieżącym roku szkolnym trzykrotnie reprezentowała klasę i szkołę w konkursach recytatorskich i z każdego wróciła z nagrodą. Ostatni konkurs odbył się 10 maja br. i nosił tytuł „Majowe wiersze”.

Kinga recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Wiosenne porządki” i zajęła I miejsce. Nieco wcześniej, bo 25 kwietnia, zajęła III miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Krośnie. Recytowała „The wind on the hill” A.A. Milne. Należy dodać, że w I semestrze br. szkolnego uczennica zajęła II miejsce w konkursie pt. „Malowane wiersze Czesława Janczarskiego” organizowanym przez Oddział dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie konkursy miały charakter międzyszkolny.

Gratulujemy Kindze i jej Rodzicom!