Koncerty wiosenne w naszej szkole są już blisko 20-letnią tradycją. Przybywają nań uczniowie krośnieńskich i poza krośnieńskich szkół podstawowych. 11.04.2017 r. dwukrotnie występowaliśmy dla licznie zebranej publiczności.

Koncerty składały się z 2 części. Pierwszą stanowiła audycja „Wiosna w lesie” – recytacje i dialogi przeplatane utworami instrumentalnymi (Julia Ostoia – Szmyd z klasy Doroty Skibickiej, Antek Krawiec z klasy akordeonu Mariusz Faryja, duet Weronika Malinowska i Ksawery Dudek z klasy skrzypiec Teresy Janas, Patryk Szwast z klasy Maksymiliana Posłusznego, Martyna Jaracz  z klasy fletu Dariusza Krzoka) i wokalnymi – połączone chóry OSM I st. i PSM I st. pod dyrekcją Renaty Zajdel wykonały szereg piosenek wiosennych ze Śpiewnika „Cztery pory roku” Z. Noskowskiego przy akompaniamencie Doroty Skibickiej. Drugą część stanowił właściwy koncert, w którym wystąpili: Weronika Dubiel (klasa fortepianu Iwony Madery), Wiktoria Ross, Kacper Sajdak (klasa saksofonu Michała Rymarza), zespół kameralny  z klasy Tadeusza Półchłopka w składzie: Franciszek Trybus (flet), Kacper Sajdak i Tymoteusz Kuschel (saksofony), Ignacy Gęsiak (trąbka), Weronika Dubiel (fortepian), zespół kameralny z klasy Henryka Eka w składzie: Alan Wacht, Adam Wojtyczek, Julia Lenko (gitary), Joanna Pelczarska (klarnet), Helena Myszkal (skrzypce), Jakub Mazur (keyboard), Aleks Łączak (perkusja), zespół instrumentów dętych blaszanych z klasy Edwarda Świątka: Bartłomiej Sawicki i Filip Krauz (trąbki), Karol Menet (puzon), Krzysztof Kruczkowski (tuba). W wykonaniu instrumentalistów i chóru licznie zgromadzeni młodzi słuchacze usłyszeli m.in. utwór 2-gł. a cappella „Kokoszka” autorstwa Andrzeja Hundziaka, „Wiosnę” z  repertuaru grupy Skaldowie (akompaniowali: Franciszek Trybus – gitara basowa, Weronika Dubiel  - fortepian, Ignacy Gęsiak – perkusja), Walc F. Chopina, „Ragtime” S. Joplina oraz „Lemon tree” z rep. Fools Garden. Koncert zamknęliśmy Marszem z tow. zespołu inst. dętych blaszanych. Słuchacze żywo reagowali na nasze prezentacje i długo nas oklaskiwali. Miłym gestem z ich strony były słodycze i upominki świąteczne dla występujących młodych muzyków. Koncert przygotowała i opracowała Renata Zajdel, zaś konferansjerkę prowadziły: Ania Twaróg i Ola Steliga z klasy IV OSM I st.