Z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza uczniowie klas IV-VI OSM I stopnia wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania "W pustyni i w puszczy". Celem konkursu była popularyzacja twórczości Noblisty oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać wylosowane fragmenty powieści. Komisja w składzie: p. Ewa Gorczyca-Kwilosz, p. Beata Zep i p. Joanna Zając oceniała bezbłędność i płynność czytania, dykcję, intonację i modulację głosu. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatom zostały wręczone nagrody książkowe.

Oto nagrodzeni w konkursie:
I nagroda: Kacper Sajdak – kl. VI oraz Michał Rąpała – kl. VI
II nagroda: Joanna Pelczarska – kl. V oraz Adam Wojtyczek – kl. V
III nagroda: Justyna Kozubal – kl. VI oraz Martyna Jaracz – kl. IV

Wyróżnienia otrzymali:
Helena Myszkal – kl. V
Alan Wacht – kl. V
Sophie Zyga – kl. IV

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy dzielnie zmagali się z trudnym słownictwem powieści.