20 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się jak co roku koncert świąteczny „Cicha noc”. Tym razem miał on cel charytatywny – zbiórkę środków na rehabilitację małej Edytki. Przed rozpoczęciem koncertu licznie przybyli mogli nabyć w holu szkoły ozdoby świąteczne samodzielnie wykonane przez naszych uczniów. Dochód z ich sprzedaży zasilił środki na rzecz rehabilitacji dziewczynki.

Wypełniającą po brzegi salę koncertową publiczność  powitała Pani Dyrektor Ewa Gorczyca-Kwilosz. Na jej ręce, specjalnie przybyła na koncert Prezes Stowarzyszenia Życzliwej Pomocy „Samarytanin” w Korczynie, wręczyła Podziękowanie za zorganizowanie koncertu na rzecz Edytki – podopiecznej Stowarzyszenia. Występy otworzyli najmłodsi - klasy I – III OSM I st. przygotowani przez panie: Mariolę Rybczak,  Magdalenę Sokołowską–Faryj i Renatę Zajdel. Dzieci zaśpiewały pastorałkę oraz 2 kolędy w języku angielskim. W wykonaniu zespołów kameralnych z klasy IV OSM I st. - w ich składach: J. Urba (flet), K. Dudek (skrzypce) i K. Paszyńska (fortepian) oraz K. Lechowicz (skrzypce), K. Trybus (fortepian), M. Jaracz (flet) zabrzmiały kolędy „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Poruszające i zarazem ciekawe opracowania „Lulajże Jezuniu” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przedstawił duet fortepianowy z OSM II st.: Marianna Sereda i Aniela Madera z klasy Iwony Madery. Po nim w 2 kolędach tradycyjnych „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Przybieżeli do Betlejem” zaprezentowała się orkiestra OSM I st. pod dyrekcją Magdaleny Sokołowskiej- Faryj. Kolejno, w wykonaniu blisko 60 – osobowego chóru dziecięcego publiczność usłyszała następujące utwory: „Całą noc padał śnieg” z rep. B. Rybotyckiej (solo Julii Błaszczyk), „Ulecz świat” z rep. M. Jacksona (solo Kingi Oszal), „Wznieś serce nad zło” z rep. R. Rynkowskiego (sola Kingi Oszal i Weroniki Dubiel), które publiczność szczególnie mocno oklaskiwała. Do w/w utworów akompaniował zespół z klasy V OSM II st. w składzie: Szymon Faryj – fortepian, Mikołaj Mazur – gitara basowa, Maksymilian Samborowski – Zajdel – gitara elektryczna. Przy perkusji swe umiejętności na przemian prezentowali Michał Rąpała i Franciszek Trybus z kl. VI OSM I st. Franciszek Trybus akompaniował chórowi także na gitarze basowej, a Weronika Dubiel na fortepianie przy utworze „Dzień jeden w roku” z rep. S. Krajewskiego. Opracowania akompaniamentów młodzież przygotowała samodzielnie. Miłym ukłonem w stronę zmarłego w  listopadzie 2016r. Leonada Cohena, było wykonanie „Hallelujah” przez zespół kameralny z klasy Tadeusza Półchłopka (Wiktoria Ross i Tymoteusz Kuschel – saksofony, Franciszek Trybus – flet, Ignacy Gęsiak – trąbka, Weronika Dubiel – fortepian). Wspomniany Ignacy Gęsiak oraz pianista Kacper Żaromski z klasy V OSM II st. akompaniowali młodym śpiewakom do hymnu bożonarodzeniowego „Adeste fideles”. Kolejne piosenki świąteczne chór zaprezentował z towarzyszeniem zespołu kameralnego z klasy Henryka Eka (Alan Wacht, Adam Wojtyczek, Julia Lenko – gitary, Helena Myszkal – skrzypce, Joanna Pelczarska – klarnet, Aleks Łączak - wibrafon). Wspólnie wykonano: „Skrzypi wóz” z rep. zespołu „Manitu”, „Les cloches du hameau” z rep. C. Dion, „Happy Christmas” z rep. „The Beatles” oraz „Christmas time” z rep. C. Richarda (solo Konstancji Okarmus). Nasze wykonania zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem. Dopełnieniem koncertu były okolicznościowe wiersze, które deklamowali: Michał Rąpała, Kacper Sajdak, Wiktoria Ross i Jakub Kazalski. Po długich oklaskach i bisie, prowadzący koncert W. Ross i K. Sajdak gorąco podziękowali licznie zgromadzonym słuchaczom za przybycie oraz  w imieniu organizatorów i wszystkich wykonawców przekazali życzenia świąteczno-noworoczne. Także Pani Dyrektor Ewa Gorczyca-Kwilosz złożyła podziękowania Renacie Zajdel za zorganizowanie koncertu, a sama p. Zajdel wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli  w koncercie, nauczycielom, panu H. Ekowi za pomoc przy nagłośnieniu  oraz  ekipie technicznej. Koncert charytatywny został poprzedzony w tym samym dniu 2 koncertami świątecznymi, które rokrocznie organizujemy dla szkół z Krosna i okolic. Wszystkie występy zostały przyjęte z zainteresowaniem i dużą serdecznością.