10 listopada 2015 r. uczciliśmy jak co roku Narodowe Święto Niepodległości. Podczas tradycyjnego spotkania w sali koncertowej licznie zgromadzona społeczność naszej szkoły wysłuchała szereg pieśni wykonanych przez chór mieszany OSM II st. pod dyrekcją Renaty Zajdel. Koncert otworzyła Rota, a kolejno z akompaniamentem akordeonowym Szymona Faryja zaśpiewaliśmy: „Ułani, ułani”, Marsz I Brygady”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Maszerują strzelcy”.

Kacper Żaromski wtórował nam na fortepianie przy pieśniach „Marsz Polonia” i „Wojenko, wojenko”. W drugiej części koncertu wystąpiła klasa IV OSM II st., która wcielając się w postaci z serialu Ranczo przedstawiła na wesoło „Dzień Niepodległości w Wilkowyjach”. Apel niepodległościowy zamknęło wykonanie przez chór popularnego utworu „Żeby Polska była Polską”.