Kształcenie w szkole muzycznej to nie tylko trud ćwiczenia ale także przyjemność i radość grania a zwłaszcza muzykowania w zespole. Zapewniają o tym członkowie Zespołu Kameralnego w skład którego wchodzą: Weronika Dubiel – fortepian, Franciszek Trybus – flet, Kacper Sajdak i Tymoteusz Kuschel – saksofony, Ignacy Gęsiak – trąbka z klasy Pana Tadeusza Półchłopka z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie.

Zespół daje rocznie kilkanaście koncertów dla szkół podstawowych i średnich oraz koncerty towarzyszące imprezom takim jak, min. Wystawa fotografii w RCKP, Promocja książki o Iwli, ,,Cała Polska czyta dzieciom” w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej w RCKP i inne. W grudniu 2015 roku młodzi kameraliści otrzymali Wyróżnienie na XVI Międzypowiatowym Konkursie Kultury Muzycznej w Sokołowie Małopolskim a w prestiżowych dla szkół muzycznych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej znaleźli się w gronie najlepszych zespołów ze szkół muzycznych na podkarpaciu i uzyskali jedną z najwyższych punktacji, 23 pkt na 25 możliwych.


Tadeusz Półchłopek