W czwartek 1 grudnia uczniowie III klasy OSM I stopnia zaprezentowali bardzo ciekawą audycję o wybitnym muzyku Fryderyku Chopinie. Mirelka Zawisza, która była konferansjerem, przybliżyła zebranym na sali postać wielkiego muzyka, przedstawiając najważniejsze fakty z jego życia i twórczości. Trzecioklasiści recytowali też wiersze o małym Frycku.

– Jestem bardzo dumna z moich dzieci - mówi Jolanta Kasza, wychowawczyni klasy trzeciej, pod której kierunkiem dzieci przygotowały audycję. – Pokonali tremę, wykazali się wspaniałą dykcją, pięknie zaśpiewali piosenkę o Fryderyku Chopinie przy akompaniamencie A. Dućki – mówi wychowawczyni trzeciej klasy. A dodajmy jeszcze, że wcale nie było to łatwe, bo na widowni oprócz uczniów z klas I – VI szkoły podstawowej byli zaproszeni goście - uczniowie ze szkoły podstawowej z Iwli.
Audycja przygotowana przez trzecią klasę była wyjątkową i bardzo ciekawą „lekcją” o polskim wielkim kompozytorze i pianiście. Chcieli wzbudzić zainteresowanie genialnym muzykiem i bez wątpienia im się to udało. A świadczyły o tym wielkie brawa jakimi zostali nagrodzeni.
Audycję uświetnili swoimi występami ich starsi koledzy pianiści: Kacper Żaromski, uczeń D. Skibickiej, Aniela Sereda i Marianna Sereda - uczennice pani I. Seredy.
Fot. M. Górska