W słoneczne popołudnie 12 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Koncert wiosenny połączony z Kiermaszem wielkanocnym. Po 2 latach nieobecności na scenie, w przeszło godzinnym programie chórzyści OSM I st. i PSM I st. zaprezentowali sceny rodzajowe, piosenki o tematyce wiosennej oraz utwory z klasyki chóralnej dla dzieci.

Wystąpiła także orkiestra smyczkowa OSM I st. prowadzona przez Magdalenę Sokołowską–Faryj, zespół kameralny z klasy Teresy Janas, zespół rozrywkowy OSM II st. oraz liczni soliści – instrumentaliści. Wypełniający salę koncertową Rodzice i Przyjaciele naszej Szkoły mogli nie tylko wysłuchać różnorodny repertuar, ale także nabyć okazjonalne wyroby świąteczne podczas Kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod opieką Kingi Przystasz. Dochód z kiermaszu zostanie w części przeznaczony potrzebującym z Ukrainy. Gościem specjalnym tego popołudnia był artysta malarz Walerij Franczuk, którego obrazy olejne zostały zaprezentowane w holu szkoły. Koncert podsumowała Dyr. Ewa Gorczyca-Kwilosz. Podziękowała wszystkim, którzy przygotowali koncert i kiermasz, zachęciła do wsparcia akcji charytatywnej i złożyła życzenia świąteczne, z nadzieją na kolejne wydarzenia muzyczne w naszej Szkole.

Koncert został powtórzony dwukrotnie dla uczniów szkół podstawowych z Krosna i okolic.