Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął

i uporczywie go nie ma.

Wisława Szymborska


Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Basi Bałon. Basia odeszła 30 marca 2020 roku po ciężkiej chorobie. Za trzy i pół tygodnia skończyłaby 58 lat.

Basia była absolwentką naszej szkoły, którą ukończyła w roku 1984 w klasie wiolonczeli. Później kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale Pedagogiki Instrumentalnej, jednocześnie pracując w szkołach muzycznych w Sanoku, Olkuszu i Miechowie. Wróciła do nas 1 września 1989 roku, po ukończeniu studiów, już jako wykwalifikowany nauczyciel.

Basia przepracowała w naszej szkole 30 lat, wychowując wielu absolwentów. Równolegle pracowała także w szkołach muzycznych w Jaśle. W roku 2010 otrzymała Medal za długoletnią służbę, który przyznał jej ówczesny Prezydent Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski.

Basia bardzo angażowała się w życie naszej szkoły, była popularyzatorką muzyki, organizowała koncerty środowiskowe, audycje dla dzieci, młodzieży i rodziców. Jej uczniowie występowali podczas wielu imprez organizowanych przez stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego oraz podczas koncertów i aukcji charytatywnych. Od lat prowadziła także zajęcia z przedszkolakami, wspierając skuteczność naboru oraz promując naszą szkołę.

Kto Ją znał, wiedział, że Basia była dobrym człowiekiem.
Miałem okazję współpracować z Basią przez kilkanaście lat i zawsze byłem pełen podziwu dla jej cierpliwości i dobroci wobec wszystkich uczniów.

W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie pragnę złożyć najszczersze kondolencje Rodzinie Basi, Jej Synowi – naszemu absolwentowi oraz Rodzicom i Rodzeństwu.

Basiu, odeszłaś nagle i zdecydowanie za wcześnie.
Dziękujemy Ci za wszystko, odpoczywaj w pokoju.

Daniel Eibin
Dyrektor ZSM