Po zakończeniu roku szkolnego 2018/19 wyruszyliśmy z biurem Arka na ciekawą i bogatą programowo wycieczkę do Włoch. Poniżej prezentujemy w dużym skrócie, co zobaczyliśmy w poszczególnych dniach wycieczki:

Dzień 1
Po wyjeździe z Krosna, kolejnego dnia we wczesnych godzinach popołudniowych dojechaliśmy w okolice Rawenny, gdzie po zakwaterowaniu mogliśmy wypocząć na cieplej plaży nad Adriatykiem.

Dzień 2
Jedziemy do Asyżu - miasta św. Franciszka i św. Klary, zwiedzamy bazyliki i chłoniemy atmosferę niezwykłego miasteczka, które doskonale zachowało swą średniowieczną zabudowę. W godzinach wieczornych dojeżdżamy nad Morze Tyrreńskie, do Nettuno k/ Anzio (prowincja Rzym).

Dzień 3
Całodzienny wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim.

Dzień 4
Zwiedzamy Rzym: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Koloseum, Forum Romanum wraz z zabudową, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, czas wolny na Campo dei Fiori, kolejno Plac Navona i Fontanna Czterech Rzek, Panteon, Fontanna Di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. 

Dzień 5
Powrót do Rzymu, wizyta na Watykanie, Plac św. Piotra, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra wraz z kryptami oraz wnętrz Muzeów Watykańskich.

Dzień 6
Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru benedyktynów oraz wizyta na cmentarzu polskich żołnierzy. Relaks nad Morzem Tyrreńskim w okolicach Formi.

Dzień 7
Zwiedzanie miasta Pompeje oraz wejście na wulkan Wezuwiusz 

 

Dzień 8
Całodzienny przejazd na północ Italii, nocleg w okolicach Werony 

Dzień 9
Zwiedzanie Werony - miasta Romea i Julii oraz relaks nad Jeziorem Garda

Dzień 10
Wyjazd w drogę powrotną do kraju


Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej oraz zachęcamy do udziału w kolejnej wycieczce w lipcu 2020.