18 marca br. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki, który zorganizowano z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14 uczestników z OSM I st. i PSM I st., którzy pisemnie odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące życia i muzyki Twórcy polskiej opery narodowej, ponadto słuchowo rozpoznawali utwory St. Moniuszki. Najwyższą punktację uzyskała i tym samym I miejsce zajęła Julia Błaszczyk z klasy VI OSM I st., II miejsce otrzymał Jakub Ginter z klasy III PSM I st. Przyznano także 2 wyróżnienia, które powędrowały do uczniów klasy VI OSM st.: Kornelii Paszyńskiej i Mateusza Mazura. Wszyscy biorący w konkursie otrzymali pamiątkowe Dyplomy. Zwycięzcy cieszyli się ponadto z ufundowanych przez Komisję Funduszu Muzycznego, biletów na spektakl „Cyganeria” w Operze Krakowskiej. Operę G. Pucciniego obejrzeliśmy z dużą przyjemnością 22 marca b.r. Uczestników Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości St. Moniuszki przygotowały: Iwona Tylka, Henryka Warchoł i Renata Zajdel. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielkom.
Renata Zajdel