Troje uczniów naszej szkoły powróciło ze wspaniałymi sukcesami z PSM I st. w Przeworsku, gdzie 9 marca 2017 r. odbył się XXIII Regionalny Konkurs Teoretyczny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

Z zadaniami testowymi obejmującymi wiedzę i umiejętności słuchowe z zakresu kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych, zmierzyło się aż 50 uczniów z całego regionu podkarpackiego. Najlepszy wynik (92 pkt. na 95 pkt. możliwych) i Dyplom Grand Prix uzyskał Michał Rąpała z klasy VI OSM I st., którego do konkursu przygotowała Magdalena Sokołowska–Faryj. Tuż za Michałem, I miejsca przypadły dwojgu następnym naszym reprezentantom: Emilii Farbaniec z klasy VI OSM I st., którą do konkursu przygotowała Renata Zajdel oraz Jakubowi Piwowarskiemu z klasy IV PSM I st., pracującym na co dzień pod okiem Marioli Rybczak. Przewodnicząca Komisji Konkursowej i zarazem autorka Testu konkursowego – dr Teresa Taradejna (ZSM w Olsztynie) oraz wielu nauczycieli - teoretyków obecnych na konkursie, gratulowało pięknych wyników naszym uczniom, którzy tak wspaniale reprezentowali ZSM w Krośnie, poświęcając wraz ze swymi nauczycielami wiele dodatkowych godzin na doskonalenie swych umiejętności i poszerzanie wiedzy ogólno muzycznej.