W dniach 15 i 28.02.2017 r. z inicjatywy pani Magdaleny Sokołowskiej-Faryj w naszej szkole odbył się I Konkurs Czytania Nut A Vista. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach. Na poziomie szkoły podstawowej zostały wyodrębnione dwie grupy:

Klasy 3 i 4 – 8 uczestników
Klasy 5 i 6 – 12 uczestników

Szkoła średnia:
Klasy 1 do 3 - 11 uczestników
Klasy 4 do 6 - 5 uczestników

Uczniowie mieli za zadanie wykonywać ćwiczenia jedno, dwu a nawet trzygłosowe. Każdy uczestnik wykonywał także ćwiczenia rytmicznie jedno lub dwugłosowe, stosownie do swojego poziomu. Dodatkowo w szkole średniej prezentowane były wybrane chorały Jana Sebastiana Bacha, które wymagały od uczniów umiejętności czytania nut w starych kluczach.

Wyniki konkursu szkoła podstawowa:

Grupa pierwsza
I miejsce: Mateusz Mazur
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Julia Urba, Dominik Sokołowski
Wyróżnienie: Łukasz Ślemp, Jagoda Skrzyńska (PSM I)

Grupa druga
I miejsce: Michał Rąpała
II miejsce: Natalia Kubit
III miejsce: Wiktoria Ross
Wyróżnienie: Weronika Dubiel, Justyna Kozubal, Maria Turek-Fijak

Wyniki konkursu szkoła średnia:

Grupa pierwsza
I miejsce: Zofia Trybus
II miejsce: Zuzanna Faryj, Patrycja Ozimina
III miejsce: Michalina Buczyńska
Wyróżnienie: Anna Cieślicka, Aleksandra Prugar

Grupa druga
I miejsce: Szymon Faryj
II miejsce: Bartłomiej Wethacz
III miejsce: Łukasz Salamon
Wyróżnienie: Justyna Bęben, Gabriela Ross

Gratulujemy!