We środę 9 listopada w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie odbył się uroczysty apel poświęcony Patronowi szkoły Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Kilka dni wcześniej przypadała bowiem 156 rocznica jego urodzin. W ciekawym filmie biograficznym, przygotowanym przez Faustynę Porębę i Bartka Sawickiego, przedstawiono dokonania tego wielkiego Polaka w dziedzinie polityki, muzyki, kultury. Przypomniano też miejsca związane z postacią Paderewskiego, a wśród nich dworek w Kąśnej Dolnej, który jest często odwiedzany przez uczniów szkoły.

Dzień Patrona szkoły był też okazją do poinformowania szkolnej społeczności o stypendiach, jakie zdobyli nasi uczniowie. Stypendium Prezesa Rady Ministrów Aniela Sereda, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Paulina Pietrusza i Kacper Żaromski, Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego „Nie zgubić talentu”: Aniela Sereda, Marianna Sereda i Kacper Żaromski. Stypendium Prezydenta Miasta Krosna „Semper in altum”: Ignacy Błażejowski i Kacper Żaromski. Stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zostali: Kacper Żaromski, Jan Chłap, Marianna Sereda i Aniela Sereda. Stypendia naukowe za poprzedni rok szkolny otrzymali: Joanna Pelczarska, Emilia Farbaniec, Justyna Kozubal, Hanna Mazur, Aniela Sereda, Patrycja Ozimina oraz Weronika Podkul.
Na koniec apelu wystąpiła Marianna Sereda, która zagrała najbardziej znany utwór I.J. Paderewskiego Menuet G-dur .