Ten wyjątkowy koncert, dedykowany naszej Absolwentce, znakomitej skrzypaczce i pedagogowi - Pani Elżbiecie Węgrzyn, odbył się 19 grudnia br. w auli ZSM. Nasi uczniowie, wsparci swymi nauczycielami, już nie pierwszy raz udowodnili, że są wrażliwi na ludzkie cierpienie.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w tej szlachetnej akcji, której głównym celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Pani Elżbiety. W godzinach popołudniowych w holu otwarto okolicznościowy Kiermasz świąteczny przygotowany przez Samorząd Szkolny, a zaraz po nim przy nadkomplecie publiczności rozpoczął się koncert w wykonaniu uczniów z klas I – III OSM I st., połączonych chórów OSM I st. i PSM I st., zespołów kameralnych oraz instrumentalistów OSM II st. Swoją obecnością zaszczyciła nas sama Pani Elżbieta Węgrzyn, która wykonała „Meditation” z opery „Thais” Julesa Masseneta. Wszystkim – czy to na scenie, czy na widowni - towarzyszyły wzruszenia i głębokie emocje. Koncert zakończył się życzeniami świąteczno-noworocznymi. Obok podziękowań dla wykonawców i słuchaczy za otwarte serca i hojność, organizator koncertu – Zespół Szkół Muzycznych, pragnie złożyć także słowa podzięki „ludziom dobrej woli” - darczyńcom, którzy wsparli swymi pracami kiermasz świąteczny. Są nimi uczniowie naszej szkoły, Rodzice i Nauczyciele, w szczególności: Monika Hejnar-Litwin, Małgorzata Gębarowska, Magdalena Gazda, Małgorzata Doroba-Stadler, Anna Pernal, Anna Węgrzyńska, Grażyna Rusnok, Beata Dróżdż, Teresa Rąpała, Krystyna i Krzysztof Wrona. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Kingi Przystasz i Bartłomieja Czado.

Renata Zajdel