8 czerwca przy Szkole Muzycznej w Krośnie zacumował statek pod piracką banderą. Radości i okrzykom zachwytu nie było końca gdy marynarze zeszli na suchy ląd. Zaczęli oni wymyślać coraz to nowe atrakcje, zawody i konkurencje dla całej społeczności. Każdy... i mały... i duży znalazł coś dla siebie. 

Przed wejściem na pokład sprawdzano umiejętności i sprawność fizyczną każdego, kto chciał się zaciągnąć by wypłynąć w rejs. Szukano skarbów, przeciągano linę, budowano schronienie a także zorganizowano zawody sportowe. Dla ochłody spragnionych i ostudzenia gorącej atmosfery Samorząd Uczniowski przygotowywał koktajle ze świeżych owoców (bo cóż innego można znaleźć na wyspie jak nie drzewa i krzewy owocowe z których można czerpać!?!). Dla wzmocnienia sił po wyczerpujących konkurencjach można było posilić się przy stoisku gdzie królowały:

- kiełbaski z grilla
- domowy chlebek ze smalczykiem
- kompoty truskawkowe
- oraz wszelakie przetwory domowej roboty.

A co dla spragnionych odpoczynku?
Można było zrelaksować się w cieniu drzew z lekturą zakupioną na KIERMASZU, delektując się kawą oraz domowymi wypiekami wspaniałych i niezawodnych rodziców. Dwoili się oni i troili aby osłodzić nam każdą chwilę PIKNIKU. Zapraszali do stoiska, na którym górowała, niczym Etna, FONTANNA CZEKOLADOWA. Miodem na serce były uśmiechy na twarzach naszych najmłodszych, ale też i tych trochę starszych, a także słowa padające z ich ust: „DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZY DZIEŃ!!!„

Idąc za tymi słowami pragniemy złożyć podziękowania na ręce sponsorów. Bez nich ten dzień nie mógłby się odbyć. Są to:

Urząd Miasta Krosna
Dyrektor ZSM im. I.J. Paderewskiego w Krośnie
Firma OVB
Sklepy Spożywcze Enika w Krośnie
Piekarnia G. Kiełtyka Łężany
PBS O/Krosno
Pijalnia Czekolady w Korczynie
Restauracja „Warka”
Dorota i Wiktor Czerscy z Krosna
Rozlewnia Karpackich Wód Alkaicznych „Java”

AHOJ MARYNARZE!!!!! Do zobaczenia za rok!

Rada Rodziców

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.
Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.