19 X 2018 r. hol szkoły muzycznej zamienił się w poligon wojskowy, na którym dokonano symbolicznych otrzęsin klasy I OSM II st.

Organizatorem tej świetnej zabawy w militarnym stylu była klasa II OSM II st. Pierwszoklasiści przybyli w niemal pełnym składzie, gotowi udowodnić swoją wolę walki i poczucie humoru. Otrzęsiny składały się z kilku konkurencji, a każda z nich poprzedzona była mini-musztrą… Pierwszaki zademonstrowali swą sprawność fizyczną na torze przeszkód oraz wykazali się pomysłowością w konkurencji „escape room”… Wiele śmiechu dostarczyło wszystkim łowienie słodkości w kisielu lub mące, „obowiązki” farmerskie, a także degustacja osobliwych „pysznych” napojów. Po niej pierwszaki ślubowali wierność naszej szkole. Na zakończenie zabawy odbyła się dyskoteka dla całej OSM II st. Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszej „służby” w „Muzycznej”.