Koncert „Lekcja muzyki”, zorganizowany przez Zespół Szkół Muzycznych oraz Fundację im. Ignacego Jana Paderewskiego, ma swoje stałe miejsce w ramach Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej. W tegorocznej XXV już edycji, stał się kolejną okazją do promowania naszej szkoły.

30 września w sali widowiskowej RCKP w Krośnie, młodzi muzycy – instrumentaliści i wokaliści, a także nauczyciele i absolwenci, zaprezentowali się w bogatym i zróżnicowanym programie muzycznym. Koncert, który, jak co roku prowadziła Ewa Cisowska, otworzył blisko 60-osobowy chór dziecięcy OSM I st. i PSM I st. pod dyrekcją Renaty Zajdel, a kolejno wystąpili instrumentaliści: Weronika Malinowska - skrzypce, z klasy Teresy Janas, także skrzypaczki - z klasy Doroty Pelczar: Zuzanna Faryj i Zofia Trybus, wiolonczelista Bartłomiej Wethacz z klasy Wojciecha Pelczara. Instrumenty dęte reprezentowali: puzonista Bartłomiej Dębiec, pracujący pod okiem Tadeusza Półchłopka, saksofoniści z klasy Jarosława Seredy: Szymon Lizak, Dominik Glazar – jako soliści oraz w Krośnieńskim Zespole Saksofonowym, w którym zagrali także: Izabela Guzek, Kinga Pojnar i Marcin Masłyk. II część „Lekcji Muzyki” rozpoczęła pianistka Marianna Sereda reprezentującą klasę fortepianu Iwony Madery. Po niej wysłuchaliśmy sopranistkę Anetę Aszlar, uczącą się śpiewu pod okiem Moniki Fabisz (Społeczna Szkoła Muzyczna II st.). Chórowi oraz instrumentalistom akompaniowali znakomici pianiści: Anna Materniak, Lidia Sieczkowska – Surmacz, Daniel Eibin i Maciej Janas. Występy solowe zamknęła pianistka Gabriela Ross z klasy fortepianu Doroty Skibickiej. Muzyczne prezentacje w II części koncertu kontynuowały zespoły smyczkowe: trio pracujące pod opieką Wojciecha Pelczara, w składzie: Zofia Trybus - skrzypce, Nikola Winiarska - wiolonczela i Maja Kuk - fortepian, oraz kwartet smyczkowy przygotowany przez Magdalenę Sokołowską-Faryj: Zuzanna Faryj i Anna Cieślicka – skrzypce, Kinga Wawszczak – altówka i Bartłomiej Wethacz – wiolonczela. Na finał koncertu zabrzmiała orkiestra OSM II st. pod dyrekcją Magdaleny Sokołowskiej–Faryj. Koncert, choć nieco długi, bardzo się podobał, co podkreślano później w rozmowach i gratulacjach składanych młodzieży i jej nauczycielom. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Pana Piotra Kuligi.

https://photos.app.goo.gl/eh3E2pDk1tgRtLFK6