W zimowe popołudnie 2 lutego 2017 r. w sali koncertowej naszej szkoły odbyła się VI edycja Wieczoru najpiękniejszych kolęd, który poświęcony był 140. Rocznicy urodzin twórcy „Roty” – Feliksowi Nowowiejskiemu. Prowadząca koncert Mariola Rybczak, w I części koncertu przybliżyła licznie przybyłym słuchaczom życiorys Feliksa Nowowiejskiego, po czym nastąpiły prezentacje kolędowe utworów stylizowanych i tradycyjnych.

Wykonawcami byli: Karina Raźnikiewicz – sopran (klasa śpiewu Moniki Fabisz), która z akompaniamentem fortepianowym Daniela Eibina zaśpiewała kolędy stylizowane autorstwa F. Nowowiejskiego i Z. Noskowskiego, kolejno grupa blaszana EdBand z klasy Edwarda Świątka, w składzie: Bartłomiej Sawicki i Filip Krauz – trąbki, Paweł Kruczkowski i Karol Menet – puzony oraz Krzysztof Kruczkowski – tuba; w ich wykonaniu polskie kolędy tradycyjne. Chór mieszany OSM II st. pod dyrekcją Renaty Zajdel zaśpiewał szereg pieśni bożonarodzeniowych  w opracowaniach Feliksa Nowowiejskiego, Kazimierza Wiłkomirskiego i Jana Maklakiewicza, zarówno  a cappella jak i z towarzyszeniem pianisty Kacpra Żaromskiego (klasa fortepianu Doroty Skibickiej). II część koncertu wypełnił występ orkiestry OSM II st., która zagrała poemat „Pożegnanie Ellenai” op.17 nr 3 F. Nowowiejskiego do słów Juliusza Słowackiego. Fragmenty poematu „Anhelli” J. Słowackiego recytował aktor krakowskiego Teatru KTO – Jacek Buczyński, zaś całość poprowadziła Magdalena Sokołowska–Faryj. Koncert opracowała muzycznie Renata Zajdel. Na zakończenie słowa podziękowania usłyszeli wszyscy wykonawcy oraz publiczność, która serdeczne przyjęła nasze  występy.