W dniu 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczestników projektów i konkursów organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie. Gratulujemy Michałowi Zawiszy z klasy III OSM II st., który pracował pod opieką Pani Ewy Gorczycy-Kwilosz, za otrzymanie nagrody specjalnej w kategorii szkół gimnazjalnych w VI edycji konkursu "Stan wojenny w Polsce" – "Stan wojenny w mojej rodzinnej miejscowości". Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej zawierającej relacje świadka historii.


W dniu następnym, podczas obchodów rocznicy w naszej szkole, Michał przedstawił swoją prezentację. Mieliśmy możliwość gościć Panią Sławomirę Leśniak - działaczkę "Solidarności" w tamtym okresie, która odpowiedziała na pytania zadawane przez młodzież i przedstawiła nam fragment swojej historii związanej ze stanem wojennym.
Po wywiadzie odbył się krótki koncert w wykonaniu Jakuba Skiby z klasy V OSM II st. Zaprezentował on nam trzy utwory autorstwa Jacka Kaczmarskiego.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Sławomirze Leśniak, Panu Zygmuntowi Zawojskiemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie prezentacji i zorganizowanie uroczystości w naszej szkole.