Koncert z okazji Dnia Matki co roku znajdują uznanie wśród wielu słuchaczy przybywających do szkoły muzycznej. I tak też było tym razem 25 maja 2016r., kiedy to ukochane Mamy i Tatusiowie zagościli w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, by wysłuchać okolicznościowego koncertu w wykonaniu swoich pociech. Muzyczne prezentacje otworzyła klasa I OSM I st.., która pod okiem swej wych. Pani Anny Łach wyćwiczyła wiersze oraz zaśpiewała piosenkę przygotowaną na zajęciach z paniami: Mariolą Rybczak i Renatą Zajdel. 

Kolejno na scenie zaprezentowała się orkiestra OSM I st. pod dyrekcją p. Magdaleny Sokołowskiej – Faryj, która zagrała 2 utwory z bajki o Reksiu. Kolejne minuty należały do instrumentalistów– m.in. laureatów prestiżowych konkursów i festiwali. Wystąpili: duet fortepianowy z klasy p. Iwony Seredy w składzie: Adrianna Wacht i Marianna Sereda (kl.VI OSM I st.), Mateusz Niżnik - trąbka (kl. IV PSM I st.) uczeń p. Tadeusza Półchłopka, Julia Kazalska – saksofon (kl.VI OSM I st.) uczennica p. Michała Rymarza, Franciszek Trybus i Zuzanna Rymarz– flet (kl.V OSM I st.) uczniowie p. Dariusza Krzoka. Instrumentalistom akompaniowały panie Edyta Kuschel i Anna Materniak. Drugim zespołem kameralnym tego popołudnia był zespół instrumentów dętych z klasy p. Tadeusza Półchłopka w składzie: Tymoteusz Kuschel i Miłosz Brzana (saksofony), Ignacy Gęsiak (trąbka), Franciszek Trybus (flet) i Weronika Dubiel (fortepian).

Umiejętności wokalne pokazały: Hania Mazur, która samodzielnie przygotowała wraz z partią fortepianu utwór „Where are you now” (Faded) oraz Kinga Oszal w „Liście do Matki” (rep. Violetty Villas).
Połączone chóry dziecięce OSM I st. PSM I st. i zespoły wokalne (laureaci tegorocznego Złotego Pasma na Przeglądzie CEA) zaśpiewały 7 utworów: „Po raz pierwszy widzę blask” z Mają Stadler w partii solowej, „Smok wawelski”, „Look at the world” (przy fortepianie p. Edyta Kuschel), „Dylu, dylu” (3-głosowe a cappella). Natomiast przy akompaniamencie Szymona Faryja (fortepian) i Maksymialiana Samborowskiego – Zajdel (gitara) wraz z chórem wystąpił Ignacy Błażejowski w piosence z repertuaru ABBY „Thank you for the music”. Z kolei Marzena Markowicz i Kamila Zajchowska zaprezentowały się w partiach solowych w przeboju z „Króla Lwa” – „Can you feel the love tonight”. Koncert zamknęła „Rzeka marzeń” nagrana przez Bajm do filmu „W pustyni i w puszczy”, gdzie z bongosami dołączył do grupy akompaniującej Aleks Łączak (klasa perkusji p. Maksymiliana Posłusznego).
Całości dopełniły okolicznościowe wiersze recytowane przez uczniów klasy V OSM I st. : Justynę Kozubal, Maję Kaszubę, Dawida Tokarskiego, Weronikę Dubiel, Marię Turek-Fijak, Kordiana Półchłopka. Konferansjerkę żywiołowo prowadziły Jagoda Pękalska i Hania Mazur. Gorące życzenia i muzyczne prezentacje zostały przyjęte rzęsistymi brawami. Koncert zakończyła jego inicjatorka Renata Zajdel, która podziękowała publiczności, wszystkim występującym uczniom i ich nauczycielom za zaangażowanie, ekipie technicznej pod opieką p. Tadeusza Półchłopka i p. Henrykowi Ekowi za całoroczną pomoc przy obsłudze nagłośnienia.