21 października 2016 r. klasa I OSM II stopnia, (dla niewtajemniczonych klasa pierwsza gimnazjum) została uroczyście przyjęta w poczet uczniów szkoły muzycznej II stopnia). Jak każe tradycja otrzęsiny przygotowała klasa II OSM II st.

Po przywitaniu rozpoczęły się konkurencje, w których gimnazjaliści przebrani za Galów musieli wykazać się sprytem, odwagą, a przede wszystkim odrobiną szaleństwa. Oprócz magicznego eliksiru uczestnicy wykonywali zadania, które zostały im przydzielone. Śmiechu było co niemiara. Karmili się smakowitymi babeczkami z bitą śmietaną a do tego mieli zakryte oczy. Największe brawa zebrała Marcelina Wojtoń, która zachwyciła publiczność brawurowym wykonaniem „składu produktu, a dokładniej słodkiego rogalika” do melodii hymnu „Oda do radości”. Zabawnie wyglądało też jedzenie przez uczestników jabłek zawieszonych na sznurku, szukanie pieniędzy w tajemniczych torebkach czy strącanie butelek piłeczką. Scenografię tego zabawnego przedstawienia dopełniało tajemnicze drzewo, domek wodza Asparanoiksa, który nadzorował całe wydarzenie oraz mnóstwo kolorowych balonów i migoczące światełka.
Impreza zakończyła się wspólną dyskoteką. Nie zabrakło dobrej muzyki i poczęstunku. Dzięki wspólnej pracy i pomocy zaprzyjaźnionych osób, otrzęsiny były udane i wszyscy świetnie się bawili.

Ola Mazur