19 osób z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie, a wśród nich: nauczyciele, uczniowie i ich rodzice w dniach 11-12 października br. wysłuchało młodych skrzypków na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

- Oczarowani piękną aulą im. Adama Mickiewicza należącą do uniwersytetu, wysłuchaliśmy 10 niesamowitych i bardzo uzdolnionych skrzypków. Ich dojrzała gra, podkreślona została dodatkowo niezwykłym akompaniamentem świetnych pianistów – opowiada Magdalena Sokołowska – Faryj – m.in. dyrygentka szkolnej orkiestry. Bardzo wysoki poziom konkursu potwierdza fakt, że sześcioro muzyków z dziesięciu, których słuchała krośnieńska młodzież, przeszło do kolejnego etapu. Polacy Robert Łaguniak i Maria Włoszczowska, a także wspaniała Koreanka Bomsori Kim. - Oprócz samych przesłuchań konkursowych, zwiedziliśmy ciekawe wystawy w Muzeum Instrumentów i zobaczyliśmy Poznańskie Koziołki, których nie mieliśmy okazji zobaczyć na szkolnej wycieczce w czerwcu tego roku. To było dla nas bardzo ważne doświadczenie. Wróciliśmy do szkoły napełnieni nową energią do pracy - dodaje Zosia Trybus młoda, utalentowana skrzypaczka z klasy skrzypiec Doroty Pelczar.