Kolejni uczniowie świetnie reprezentowali naszą szkołę w letniej odsłonie XII World Open Music Competition w Belgradzie. Katarzyna Pernal z II klasy OSM I st. i Julia Urba z II klasy OSM II st. otrzymały I NAGRODĘ, Zuzanna Wyrostek z IV klasy OSM II st. otrzymała II NAGRODĘ. Uczniów do konkursu przygotował p. Dariusz Krzok, a przy fortepianie towarzyszyła niezastąpiona p. Anna Materniak. To ogromna radość, gdy widzimy rozwój naszych uczniów w obliczu wielu przeciwności. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi – p. Danielowi Eibinowi za pomoc w przygotowaniu konkursowych nagrań.


Internetowy Konkurs Muzyczny WORLD OPEN to konkurs o długiej tradycji (od 2010 roku). Tylko w tym konkursie od początku jego powstania w 2010 roku wzięło udział ponad 10 000 formularzy zgłoszeniowych online, 14 000 uczestników z 51 krajów, 650 miast i którzy grali w ponad 1150 instytucjach muzycznych. Łączna liczba wyświetleń spektakli konkursowych z 2010 roku przekroczyła 8 milionów! Według tych wskaźników WORLD OPEN Online Music Competition – stał się liderem wśród międzynarodowych konkursów muzycznych na świecie. Wielu uczestnikom, ich nauczycielom i instytucjom muzycznym udział w konkursie pomógł podczas kwalifikacji, stypendium, doskonalenia umiejętności zawodowych.