Marianna Sereda, uczennica klasy V OSM II st., z klasy fortepianu Iwony Madery potwierdziła swoje umiejętności odnosząc wiele znakomitych sukcesów na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wśród osiągnięć Marianny znalazły się:

  • Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Władysława Kędry w Łodzi (25.05.2021) - II nagroda
  • XV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle (27.03.2021) - II nagroda
  • King’s Peak International Music Competition (28.03.2021) - II nagroda
  • XIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie (28.02.2021) - III nagroda
  • II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Młodych Talentów im. Adama Harasiewicza w Rzeszowie (11.06.2021) - III nagroda
  • Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS w Krakowie (2020) - III nagroda
  • IX Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści w Stalowej Woli (14.05.2021) - wyróżnienie
  • X Chopinowski Turniej Pianistyczny im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (14.12.2020) - wyróżnienie

Nowa formuła konkursowa, on-line stała się dla Marianny cennym doświadczeniem, dokonywane nagrania były sposobem na konfrontację zdobywanych umiejętności i motywacją do realizacji nowego repertuaru. Marianna była uczestniczką Forum Pianistycznego, w klasie Philippe Giusiano i Lucasa Geniusasa, w Warszawie (05.2021). Została również stypendystką programu Młoda Polska i oczekuje na realizację swojego wymarzonego projektu, zakupu fortepianu. Od 2014 jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W sierpniu 2021 planuje wyjazd do Japonii na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - Ikar, pod opieką prof. Elżbiety Stefańskiej (Nagroda Specjalna konkursu w Żaganiu). Trzymamy kciuki oby wyjazd doszedł do skutku. Gratulacje.