W tym roku z powodu pandemii XXVII Śląski Konkurs Instrumenty Dęte, Drewno dla najmłodszych odbył się online. Najpierw organizatorzy założyli, że konkurs odbędzie się hybrydowo, ale niestety sytuacja pandemiczna nie pozwoliła na wykonywanie prezentacji na żywo.

Jak zawsze organizatorem Konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a współorganizatorem Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Naszą szkołę na tym konkursie reprezentowały dwie uczennice z klasy fletu Dariusza Krzoka. Bardzo dobrze zaprezentowała się młoda flecistka z II klasy OSM I st. – Katarzyna Pernal, która otrzymała wysoką punktację oraz uczennica z II klasy OSM II st. – Martyna Jaracz, która przeszła do II etapu i w finale otrzymała III miejsce. Uczennicom akompaniowali: Anna Materniak i Daniel Eibin. W konkursie w sumie wzięło udział 200 uczniów grających na instrumentach dętych drewnianych. Konkurs Śląski był interdyscyplinarny. Gratulujemy uczennicom, akompaniatorom.