Drukuj

Można odejść na zawsze, by stale być blisko...
ks. J. Twardowski

W niedzielę 9 sierpnia 2020 roku otrzymaliśmy smutną wieść o odejściu naszego Kolegi i Współpracownika, Józefa Małeckiego.

 

Józef do końca pracował w naszej szkole i w zasadzie całe Jego zawodowe życie związane było z krośnieńską szkołą muzyczną. Pracę u nas rozpoczął 1 września 1977 roku, a wcześniej ukończył studia na wydziale instrumentalnym Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach uzyskując tytuł magistra sztuki w zakresie gry na wiolonczeli. 

Lata Jego pracy to dziesiątki absolwentów, bezmiar wiedzy i umiejętności przekazanych młodzieży oraz wielkie serce dla każdego ucznia.
Muzyka była pasją Józefa Małeckiego. Wielokrotnie występował na naszej scenie podczas koncertów i audycji. Do legendy przeszła Jego nieustanna gotowość do muzycznej prezentacji. Józef bardzo angażował się w życie szkoły, szczególnie włączając się w działalność edukacyjną i promocyjną, prowadząc dziesiątki koncertów i bardzo emocjonalnie przybliżając wykonywaną muzykę młodym ludziom z krośnieńskich szkół. Tych występów z pewnością nie zapomnimy.
Józef był uosobieniem skromności. Zawsze kulturalny, szarmancki i zawsze gotowy do pomocy innym. Odszedł nagle i po cichu, ale pozostanie blisko, bo w naszych sercach i pamięci. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobił.

W imieniu swoim oraz całej Społeczności Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie składam wyrazy współczucia Rodzinie Józefa. Niech odpoczywa w pokoju.

Daniel Eibin
Dyrektor ZSM