9 stycznia 2020r. w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd Muzykujących Rodzin. Na jednej scenie zaprezentowali się wyjątkowi artyści, których łączy więź rodzinna i wspólne muzykowanie. Podczas tego wieczoru wysłuchaliśmy najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wyjątkowych opracowaniach rodzinnych…

Była to już druga edycja tego Koncertu, a 9 rodzin zaprezentowało się po raz drugi. Nasz koncert miał również piękny cel charytatywny. Szkolni wolontariusze zbierali wolne datki na rzecz Marysi Zawiszy, która od urodzenia zaprzyjaźniona jest z naszą szkołą muzyczną. W koncercie wystąpiło 17 rodzin, a w finale wszyscy wykonali wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”. Było to wyjątkowe wykonanie, bo na jednej scenie grały i śpiewały 54 osoby. Licznie zgromadzona widownia wzmocniła nasze siły i włączyła się we wspólny śpiew. Koncert prowadziła pomysłodawczyni Koncertu Muzykujących Rodzin pani Mariola Rybczak, razem ze swoją córką Julią.

A teraz czas na małą statystykę. Na koncercie wykonanych zostało 18 kolęd, które grało lub śpiewało:

10 Mam, 7 Tatusiów, 11 córek, 13 synów, 6 sióstr i 12 braci, a także kuzyn i kuzynka, 2 wujków, 1 szwagier, 1 siostrzeniec i 1 dziadek. 

Wspólnie moglibyśmy stworzyć rodzinną orkiestrę i chór, gdyż zagrało: 10 skrzypiec, 2 wiolonczele, 1 kontrabas, 4 flety, 3 klarnety, 1 saksofon, 2 trąbki, 1 sakshorn, 3 gitary, 1 akordeon, 11 fortepianów i 2 trójkąty, a zaśpiewało 10 wokalistów.