„Muzyczny upominek dla naszych Mam” to uroczysty koncert z okazji Dnia Matki, który przygotowali uczniowie OSM I st. i PSM I st. wraz ze swymi nauczycielami i akompaniatorami.

27 maja 2019r. prowadząca koncert Maja Stadler, w imieniu wszystkich wykonawców gorąco powitała w sali koncertowej ZSM. licznie zebraną publiczność, przede wszystkim nasze kochane Mamy. Oprócz tradycyjnych życzeń, jak co roku dedykowaliśmy Im muzyczny upominek, dziękując za codzienny trud i miłość. Koncert rozpoczął się występem najmłodszych adeptów sztuki muzycznej – uczniów klas I – III. Potem zaprezentowała się orkiestry dziecięca i kolejno instrumentaliści zarówno jako soliści, jak i w zespołach kameralnych. Utwory muzyczne były przeplatane okolicznościową poezją. Liczący blisko 70 wykonawców, chór dziecięcy, zaśpiewał 5 piosenek. Koncert zakończył się podziękowaniami dla nauczycieli i akompaniatorów, a także Pana Henryka Eka, który cały szkolny dbał o nagłośnienie naszych koncertów. Także Pani Dyrektor Dagmara Ostafil złożyła serdeczne podziękowania wszystkim występującym oraz Panu Piotrowi Kulidze, który przez ostatni rok szkolny uwieczniał na swych fotografiach ważne wydarzenia z życia naszej szkoły. Zapraszam do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z naszego koncertu, autorstwa Piotra Kuligi.

Renata Zajdel