15 grudnia 2017r. przy nadkomplecie publiczności, w sali koncertowej ZSM odbył się kolejny już koncert świąteczny z cyklu „Cicha noc”. Wystąpili w nim uczniowie najmłodszych klas OSM I st., którzy przygotowani przez panie: Wiesławę Kowalewską, Mariolę Rybczak, Magdalenę Sokołowską–Faryj i Renatę Zajdel zaprezentowali się w wierszach świątecznych, kolędzie „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz piosence świątecznej „Jingle bells”.

Kolejno na scenę wyszedł blisko 60-osobowy chór dziecięcy (chórzyści OSM I st. i PSM I st.), który wykonał następujące utwory: „Jeden taki dzień” z rep. Czerwonych Gitar (perkusja Patryk Szwast z kl.IV OSM I st., saksofon Kacper Sajdak)), „Mario czy ty wiesz” z rep. Kuby Badacha (solo Julia Lenko), „White Christmas” (solo Maja Stadler), „Ulecz świat” z rep. Michaela Jacksona, kolejno: „Happy Christmas” z rep. The Beatles, „Skrzypi wóz” z rep. Manitu, „Les cloches du hameau” z rep. Celine Dion (akordeon Szymon Faryj) oraz “Merry Christmas everyone” z rep. Shakin`Stevensa (solo Angelika Markowicz kl.III PSM I st., Kacper Sajdak - saksofon). Chórzystom akompaniowali na fortepianie panowie: Maciej Janas oraz Daniel Eibin (gościnnie) oraz zespół z klasy I OSM II st. w składzie: Weronika Dubiel (fortepian), Franciszek Trybus (gitara basowa, perkusja), Michał Rąpała (perkusja). Do 4 ostatnich utworów opracowanych przez p. Henryka Eka przygrywał zespół z Jego klasy, w składzie: Aleks Łączak (perkusja, wibrafon), Helena Myszkal (skrzypce), Joanna Pelczarska (klarnet), Adam Wojtyczek (gitara basowa), Alan Wacht (gitara elektryczna) oraz Weronika Cymerman (flet). Publiczność żywo reagowała na nasze występy i gorąco je oklaskiwała. Po 2 bisach dyrygentka chóru i zarazem inicjatorka koncertów, Renata Zajdel, podziękowała licznie przybyłej publiczności za serdeczne przyjęcie, pani Magdalenie Tomkiewicz za dokumentację fotograficzną, nauczycielom za współpracę oraz zaprosiła na kolejne koncerty do naszej szkoły. Miły, spontaniczny wieczór muzyczny podsumowała prowadząca konferansjerkę Marysia Wojtuszewska, która złożyła wszystkim słuchaczom życzenia świąteczno-noworoczne.
2 Koncerty świąteczne dla szkół odbyły się 14 grudnia. Wzięło w nich udział około 500 słuchaczy z krośnieńskich i poza krośnieńskich szkół podstawowych. Oprócz repertuaru chóralnego, 2 kolędy tradycyjne wykonała orkiestra smyczkowa OSM I st. pod dyr. Magdaleny Sokołowskiej-Faryj.

https://photos.google.com/share/AF1QipPY3WwKmFGOL2lR_jU0MIxB1zvvNgHbEp1974f6igybhI9hSqT1HIV7AVDFSjR__Q?key=VGhiUTZ1b0hLM0xmMWFmbVFkNnpCdWtSOEdkdE53