W dniu 20 grudnia 2017 roku w Kolbuszowej odbył się XII Regionalny Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych na którym Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie reprezentowało sześciu uczniów. Jury Festiwalu pod przewodnictwem dr. Tomasza Ślusarczyka z Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie doceniło wysoki poziom prezentacji uczniów Szkoły Muzycznej z Krosna. W swojej kategorii otrzymali:

Trzecią nagrodę: Piotr Steliga – trąbka, Jakub Bienia – sakshorn, Dominik Sokołowski – euphonium.
Drugą nagrodę: Ignacy Trybus – trąbka.
Pierwszą nagrodę: Bartłomiej Dębiec – puzon oraz Łukasz Kuschel – euphonium.

W Festiwalu udział wzięło blisko 90 wykonawców z 23 szkół muzycznych, w tym z 16 szkół regionu podkarpackiego ale także z 7 szkół Małopolski oraz ze szkołymuzycznej w Zgorzelcu z Dolnego Śląska.
Kolejny sukces młodych muzyków był możliwy dzięki systematycznej pracy uczniów, zaangażowaniu nauczyciela oraz dobrej współpracy rodziców ze szkołą. Nagrodzeni uczą się w klasie Tadeusza Półchłopka.