W dniu 12 października br. świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Na uroczysty apel przybyli nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły. 

W części oficjalnej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Pan Dyrektor Daniel Eibin złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. W części artystycznej wystąpili uczniowie, którzy zaprezentowali urozmaicony program. Było i klasycznie, i rozrywkowo. Najpierw na scenie pojawili się uczniowie klas II i III OSM I st., których usłyszeliśmy w programie słowno-muzycznym. Następnie Poemat Wiłkomirskiego na wiolonczeli zagrał Bartłomiej Wethacz, któremu na fortepianie akompaniowała p. Lidia Sieczkowska-Surmacz. Klasyczny repertuar zaprezentowały także skrzypaczki, Zofia Trybus i Zuzanna Faryj, które z towarzyszeniem pianistki Gabrieli Ross, wykonały 3 duety Szostakowicza – Preludium, Gawot, Walc. Nie zabrakło recytacji. Lokomotywę, ale tym razem wersję na wesoło, recytowały Joanna Pelczarska, Aleksandra Steliga, Julia Błaszczyk i Kornelia Paszyńska. Było również śpiewnie. Piosenkę Nauczyciel wykonali Kinga Oszal i Marek Casahuaman, a w utworze Weroniki Dubiel pt. Zmiana, napisanym specjalnie na Dzień Nauczyciela, zaprezentowali się - Weronika Dubiel, Kacper Sajdak, Franciszek Trybus, Ignacy Gęsiak i Marek Casahuaman.
Po części artystycznej odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscycie Najlepszy nauczyciel roku 2017/2018. W kategorii pierwszej (najlepszy nauczyciel I st.) nominowani byli: p. Agata Staroń, p. Joanna Zając, p. Kinga Przystasz, p. Mariola Rybczak, p. Michał Rymarz. Wygrała p. Kinga Przystasz.
W kategorii drugiej (najlepszy nauczyciel II st.) nominowani byli: p. Anna Zimka, p. Beata Trznadel, p. Beata Zep, p. Joanna Wojewoda i p. Wojciech Pernal. Wygrała p. Joanna Wojewoda.

Na zakończenie uroczystości wręczone zostały Panu Danielowi Eibinowi, Pani Ewie Gorczycy-Kwilosz i Pani Dagmarze Ostafil statuetki dla najlepszej Dyrekcji.

https://photos.google.com/share/AF1QipP-qz24NcHOpahpQcHZBK2kp8UfldLUXTc-7zT7JFq2ZUFP4R5S8Gyci4zgSonygw?key=WlVSZXluX3hpbG5NcmZSaThlQUFLU3hEUnlPeW9n