W Dzień Dziecka, 1 czerwca, przy naszej szkole otwarto wielofunkcyjne boisko sportowe. Z tej okazji odbył się wielki piknik, z wieloma, nie tylko sportowymi atrakcjami.

– Wam muzykom ruch jest bardzo potrzebny, bo przecież bardzo dużo musicie ćwiczyć grę na różnych instrumentach. Cieszę się więc, że teraz będziecie mieć boisko z prawdziwego zdarzenia powiedział podczas uroczystego otwarcia Piotr Przytocki, prezydent miasta, przekazując szkole kilkanaście piłek. A Daniel Eibin, dyrektor szkoły, dodał, że boisko cieszy się już olbrzymim zainteresowaniem uczniów, którzy w wolnym czasie grają w siatkówkę czy koszykówkę.

W ramach Integracyjnego Pikniku Sportowego rozegrano różne konkursy sportowe i mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie. Można było pozjeżdżać z ogromnej zjeżdżalni, pobawić się z klaunami, pomalować fantazyjnie twarz czy puszczać bańki mydlane. Organizatorzy zadbali nie tylko o świetną zabawę ale i o atrakcyjne nagrody w loterii fantowej. Warto dodać, że boisko jest wielofunkcyjne i może służyć do gry w piłkę nożną (34 m x 20 m), siatkówkę (18 m x 9 m) i dwa boiska do koszykówki o wymiarach 23 m x 15 m. Inwestycja dofinansowana została przez Ministra Sportu i Turystyki.