Koncert „Naszym Mamom – nasze serca” – jak co roku odbywa się w naszej szkole jako muzyczny dar dla kochanych Mam. I tym razem 26 maja w sali koncertowej zagościło wielu słuchaczy. Program artystyczny przygotowali uczniowie OSM I st. i PSM I st.

Na początku wystąpili najmłodsi – klasy I i II, którzy pod opieką swych wychowawczyń p. Anny Łach i p. Dagmary Ostafil recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki nauczone przez panie: Magdalenę Sokołowską–Faryj, Mariolę Rybczak i Renatę Zajdel. Kolejno zaprezentowali się soliści: Julia Błaszczyk z kl. IV OSM i st. z niezwykłą wrażliwością zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny German „Dziękuję, Mamo”, potem flecistka Martyna Jaracz pokazała swą muzykalność w „Tańcu hiszpańskim” M. Moszkowskiego, duet z klasy skrzypiec p. Teresy Janas w składzie: Ksawery Dudek i Weronika Malinowska spójnie i z werwą zagrali „Czardasza” A. Curciego. W/w młodym muzykom akompaniowała p. Dorota Skibicka. Pięknie pokazali się saksofoniści nauczani przez p. Michała Rymarza: Wiktoria Ross i Kacper Sajdak w wymagającym repertuarze współczesnego francuskiego kompozytora Gillesa Martina. Różne oblicza muzyki przedstawił Michał Rąpała, który jako pianista (klasa p. Marii Skrabalak) wykonał „Suitę” Michała Spisaka, a jako perkusista (SSM I st. – klasa perkusji p. Maksymiliana Posłusznego) wprowadził nas w dźwięki wibrafonu w „Tańcu Nadii”. Romantyczną wrażliwość pokazała w Polonezie As –dur  F. Chopina Weronika Dubiel z klasy fortepianu p. Iwony Madery - nie tylko jako pianistka, ale też jako wokalistka zespołu rozrywkowego z klasy VI,  w utworze „Dla Mamy”, do którego sama napisała muzykę i tekst. Wykonali ją: Franciszek Trybus (gitara basowa), Kacper Sajdak (saksofon altowy) i Ignacy Gęsiak (perkusja). Również z udziałem Weroniki Dubiel jako pianistki , Franciszka Trybusa jako flecisty i Ignacego Gęsiaka jako trębacza, do których dołączyli saksofoniści: Tymoteusz Kuschel  i Wiktoria Ross zabrzmiał utwór „Dni, których nie znamy” z rep. Marka Grechuty. Zespół przygotował p. Tadeusz Półchłopek. Kolejno na scenę wkroczył chór dziecięcy, który pod dyrekcją Renaty Zajdel zaśpiewał kilka utworów: „Pokochaj wiosnę” (fortepian – Kacper Żaromski), następnie przy akompaniamencie zespołu: Franciszek Trybus (gitara basowa), Weronika Dubiel (fortepian) i Ignacy Gęsiak (perkusja) zabrzmiał hit Skaldów „Wiosna – cieplejszy wieje wiatr”. Z towarzyszeniem zespołu z klasy p. Henryka Eka, w składzie: Alan Wacht, Adam Wojtyczek, Julia Lenko – gitary, Helenka Myszkal – skrzypce, Aleks Łączak – instrumenty perkusyjne, Jakub Mazur – instrumenty klawiszowe - chór zaśpiewał piosenkę „Lemon tree” z repertuaru zespołu „Fools Garden”. Partie solowe wykonały: Joasia Pelczarska, Julia Lenko, Wiktoria Wacht i Wiktoria Brzana. Ostatnim punktem programu był popularny, acz wymagający utwór „You raise me up” („Podnosisz mnie”), w którym  partie solowe zaśpiewały w 2- głosie: Maja  Stadler (kl. II PSM)  i Kinga Oszal z klasy VI OSM I st. Towarzyszył im w/w zespół instrumentalny, tutaj poszerzony o udział Weroniki Dubiel (fortepian) i Weroniki Cymerman (flet, PSM I st.). Koncert został przyjęty bardzo ciepło i z dużym zainteresowaniem. Prowadzące konferansjerkę Julia Smulska i Wiktoria Ross podziękowały publiczności za przybycie, złożyły życzenia wszystkim Mamom oraz Tatusiom, a także wszystkim zaangażowanym weń nauczycielom. Koncert przygotowała i opracowała muzycznie Renata Zajdel, która na koniec podziękowała słuchaczom, wszystkim uczniom występującym w koncercie za ich wytrwałość i trud, także nauczycielom i akompaniatorom za pomoc realizacji koncertu, i w szczególności panu Henrykowi Ekowi za nieocenioną pracę włożoną w przygotowanie techniczne i nagłośnieniowe. Podsumowaniem koncertu było zaproszenie do udziału w uroczystości  zakończenia roku szkolnego, a ze strony słuchaczy rzęsiste brawa dla wykonawców. Zdjęcia opublikowane na stronie zamieszczone są za zgodą ich autorów: Pani Lidii Lipki i Pana Marcina Modzelewskiego.