31 marca 2017 r. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs pięknego czytania pt. „Czytam, bo lubię – wiosna” dla uczniów klas IV szkół podstawowych. Była to już siedemnasta edycja konkursu zorganizowanego, by uczcić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, święto przypadające 2 kwietnia, w dniu urodzin H. Ch. Andersena. 

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać tekst przygotowany przez organizatora. Jury oceniało bezbłędność i płynność czytania, dykcję, intonację i modulację głosu. W tym roku dzieci czytały powieść Doroty Suwalskiej Ratunku, marzenia! Umiejętnościami pięknego czytania wykazały się uczennice naszej szkoły – Aleksandra Steliga oraz Martyna Jaracz, która zdobyła wyróżnienie. Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy. Ten sam organizator ogłosił w marcu konkurs plastyczny dla uczniów klas II-V szkół podstawowych pt. „Moje wielkie marzenia”. Na konkurs wpłynęło 235 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 3 kwietnia br. Wyłoniono 13 laureatów, w tym 4 z naszej szkoły. Zwycięzcą konkursu został Karol Leczek z klasy II OSM I st. Wyróżnienia otrzymali: Julia Rybczak i Igor Kuliga z klasy II oraz Mirella Zawisza z klasy III. Gratulujemy laureatom! Nagrody wręczała pisarka Dorota Suwalska. Wręczenie nagród poprzedziło spotkanie autorskie z tą pisarką.