Z okazji 80-lecia śmierci Karola Szymanowskiego (29 marca 1937), dla uczczenia tego faktu 7 kwietnia 2017 r. zorganizowano szkolny wyjazd na uroczysty koncert do Filharmonii Krakowskiej, gdzie wysłuchaliśmy m.in. Stabat Mater op. 53 K. Szymanowskiego. Natomiast 22 marca Sekcja Teorii zorganizowała Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kompozytora.

W zmaganiach wzięło udział 19 uczniów z OSM I i II st. Młodzież konkurowała z sobą w 2 grupach: młodszej i starszej oraz kategoriach: drużynowej i indywidualnej.
W kategorii drużynowej w grupie młodszej zwyciężyły Joanna Pelczarska i Helena Myszkal, zaś w grupie starszej zwyciężyła drużyna: Hanna Mazur i Marcelina Wojtoń.
W kategorii indywidualnej w grupie młodszej przyznano: I miejsce Joannie Pelczarskiej (kl. V OSM I st.), II miejsce Kornelii Paszyńskiej (kl. IV OSM I st.), III miejsce Annie Twaróg (kl.IV OSM I st.), wyróżnienia przypadły uczniom klasy IV OSM I st.: Mateuszowi Mazurowi, Dominikowi Sokołowskiemu, Aleksandrze Stelidze.
W kategorii indywidualnej w grupie starszej przyznano: I miejsce – Hannie Mazur (k. I OSM II st.), Marcelinie Wojtoń (kl. I OSM II st.), III miejsce – Michałowi Rąpale (kl. VI OSM I st.). Wyróżnienia przypadły uczniom klasy VI OSM I st.: Weronice Dubiel, Justynie Kozubal, Marii Turek-Fijak i Laurze Twardzik.
W/w uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz ufundowane bilety na koncert w Filharmonii Krakowskiej. Pozostali uczestnicy otrzymali Dyplomy za udział. Zwycięzcom gratulujemy!

Renata Zajdel