Marianna Sereda, uczennica klasy I OSM II st. klasy fortepianu mgr Iwony Madery zdobyła I miejsce w V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym o zasięgu ogólnopolskim. Konkurs odbywał się w dniach 28-30.03.2017 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.

Mariann otrzymała również Nagrodę Specjalna Dyrektora Artystycznego Konkursu - udział w XXIV Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym we Wrocławiu. Dwa lata wcześniej laureatką IV edycji tego konkursu była Aniela Madera, która zdobyła tam 1 miejsce, a swoją Nagrodę Specjalną - recital w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni - zrealizowała 03.04.2017 r. http://www.szafarnia.art.pl/szafarska-scena-mlodych-10/
Marianna jest również laureatką I nagrody w XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle (22-24.03.2017 r.) oraz II miejsca w IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie (9-11.03.2017 r.). W konkursie wzięły również udział uczennice klasy fortepianu Iwony Madery: Weronika Dubiel (z klasy VI OSM I st.) oraz Aniela Madera (tegoroczna maturzystka) - laureatka III miejsca.